Astrolojide Yaş Aralığı ve Gezegenler 2020
Astroloji Yorumcusu > Astroloji > Astrolojide Yaş Aralığı ve Gezegenler 2020

Astrolojide Yaş Aralığı ve Gezegenler 2020

Astrolojide Yaş Aralığına göre çeşitli gezegenlerin etkisindeyizdir. Gelin beraber hangi yaşta hangi gezegenin etkisindeyiz beraber inceleyelim.

Astrolojide Yaş Aralığı ve Gezegenler

Doğum haritalarımızda bulunan gezegenler,evler,açılar, asteroitler ve transneptünyenler kimliklerimizdeki şifreleri çözmemiz için bizlere yardımcı olan ipuçlarıdır. Astrolojide yaş aralığı ana rahmine düştüğümüz andan itibaren başlar ve Ay’ın etkisine girmiş oluruz✨🌙 Çünkü Ay anne ile aramızdaki bağı, davranışlarımızı belirler.

Hayatlarımızın 0-4 yaş aralığını Ay etkisinde geçiririz. Annenin hamilelik süreci, bu yaş aralığında annenin ruh hali Ay etkisi konuları dahilindedir. Örneğin Ay’ınız 5.evde Balık burcundaysa Anneniz hamilelik sürecini fazla duygusal geçirmiştir. Doğumunuzdan sonra genele nazaran fazla üzerinize titremiş diyebiliriz.Siz ise diğer çocuklara nazaran daha olup biteni hisseden, sezgileri kuvvetli bir 0-4 yaş aralığı geçirdiniz demektir.Bu dönemi merak edenler kişisel haritalarındaki Ay burçlarına bakarak daha çok fikir edinebilirler.

4-14 yaş aralığını ise Merkür etkisinde geçiririz. Merkür bizim iletişimimizi yöneten gezegendir. Öğrenme, bilme, kendini ifade edebilme yetisi, okuma-yazma konuları bu yaş aralığında gelişim gösterir. Çevresi ve kendisiyle olan iletişimi, kendini keşfetme süreçleri bu yaş aralığındadır. Örneğin Merkürünüz 10. Evde İkizler burcunda olsun. İkizler burcu yönetici gezegeni de Merkür olduğu için asalet bakımından Merkür ait olduğu evdedir ve yükselişdedir. İkizler burcunda yücelmesi size dışa dönüklük, pratiklik, orijinal bir espri anlayışı algısı kazandırarak 10.evin vermiş olduğu göz önünde bulunma, statü, mevki sahibi olma gibi etkiler verir. 4-14 yaş aralığında 10.ev Merkür ikizlerde bir gencin harita bütünü destekliyorsa iletişimsel aktivitelerde ve kulüplerde öncülük, başkanlık yapması kuvvetle muhtemeldir.

14-22 yaş aralığını da Venüs💕 etkisinde geçiririz. Venüs güzellik algımızı, hazlarımızı, tutkularımızı, ilk aşkımızı, ilişkilerimizi, hoşlandığınız kadın profilini, cinselliğimizi, vücudumuzdaki cinsel gelişimi, buluğ çağımızı ve kalitesi hakkında bizlere bilgiler verir.

23-41 yaşı yaşam kaynağımız olan Güneş 🌞 yönetir. Güneş bizlere statümüz, kariyerimiz, otorite figürleri, patronumuz, babamız hakkında bilgiler verir. Nasıl bir baba figürüne sahibiz, başarılı bir iş hayatımız olacak mı ne zaman terfi alacağız gibi bir çok sorunun cevapları bu dönemlerde Güneş etkisi ile alınır.

42-56 yaş aralığı savaşçı, mücadeleci, kızıl gezegenimiz olan Mars tarafından yönetilir. Bu dönem orta yaş krizini vurgular. Aslında sahip olduklarımızın sağlamlığını bu dönemde Mars etkisiyle yaşayarak teyit etmiş oluruz. Yine bu dönemin nasıl geçeceği hakkında fikir sahibi olmak isteyenler Mars’ın bulunduğu burcu ve evi inceleyebilir.

57-68 yaş aralığını ise Jüpiter yönetir. Jüpiter bulunduğu ortamı genişleten, büyüten bolluk ve bereket verendir. Bu dönemde hayatın aksiyonlu kısmından unumuzu eleyerek daha olgun,daha felsefi bakış açıları kazanabildik mi gibi varoluşsal konular üzerine eğilim gösteririz.

69 yaş sonrasındaki yaşlılık dönemimizi ise Satürn yönetir. Satürn zamanın lordu aynı zamanda malefik bir gezegendir. Yani bizlere nasıl bir ihtiyarlık geçireceğimiz, ölüm şeklimiz vs gibi konular hakkında bilgiler verir.

Astrolojide Yaş Aralığı ve Gezegenler yazımızın sonuna geldiniz fikirlerinizi yorumlar kısmından okumak isterim.

Yorum yap

Kategoriler

Astroloji Danışmanlıkları İçin Tıklayın👇

Kategoriler

Doğum Haritası Analizi ile Kaderinizin Kilidini Açın

Kapsamlı analiz, kişiselleştirilmiş iç görüler ve kendinizi keşfetme yolculuğunuzda uzman rehberliği. Doğum haritası analizinizi şimdi alın.