Ay Sirius Kavuşumu ve Etkileri 2020
Astroloji Yorumcusu > Astroloji > Ay Sirius Kavuşumu ve Etkileri 2020

Ay Sirius Kavuşumu ve Etkileri 2020

Sirius yıldızı Kur’an-ı Kerim’de geçen ismiyle Şi’ra yıldızı Ay Sirius kavuşumu durumunda. Astrolojik olarak insanlar üstünde etkisi olacak Ay Sirius kavuşumunu ve etkilerini gelin beraber inceleyelim.

Ay Sirius Kavuşumu ve Etkileri

Peki ne etkisi varmış bu Şi’ra yıldızının? Şöyle ki astronomiye göre bu yıldızın keşfi iki aşamalı olmuştur. Bir astronomun yıldızın yörüngesindeki düzensizlikten kaynaklı garipliği fark etmesiyle daha da merak konusu olmuş fakat yetersiz düzenekten dolayı Sirius’un asıl keşfi uygun koşullar sağlanarak başka bir astronom tarafından yapılmıştır.

Aslında Sirius’un çift yıldızdan oluştuğunu bir yol arkadaşı olduğunu ve birbirlerinin arasında döngü sağladıkları keşfedilmiştir.Sirius A ve Sirius B şeklinde isimlendirilmişlerdir. Birbirleri arasındaki döngülerini 49,9 yılda bir gerçekleştiren çift yıldız aralarında yay şeklinde de bir döngü sağlamaktadır.Yunan mitolojisinde bu yıldız avcı Orion’un köpeğidir. Ok ve yay ile temsil edilir. Köpek takım yıldızında yer alır. Astrolojik olarak ise başarının temsili olan sabit yıldızların en parlağıdır. Kişilerin haritalarındaki konumlarına göre etkileri daha net belli olur. Sirius olumlu açılarda başarı, zenginlik, bolluk, onur, liderlik, yardımseverlik anlamlarına gelir. Peki Kur’an-ı Kerimdeki anlamını ele alarak Şi’ra yıldızı nedir? Necm suresinde yani türkçesiyle yıldız suresinde geçmektedir. “Ve muhakkak ki, Şira’nın (Şira Yıldızı’nın) Rabbi O’dur.” Necm suresi 49.ayet

Numerolojik olarak baktığımızda kutsal kaynağımızın çok önceden bu yıldızın müjdesini verdiğini görüyoruz. Sirius A ve B aralarındaki döngüsünü 49,9 senede tamamlıyor ve bu durum 49.ayete işaret ediyor. Ancak küsuratı olan bu döngüdeki 9 rakamı ise 9.ayet olan “Onunla arasindaki mesafe, iki yay kadar, yahut daha az kaldı” aralarındaki yay şeklindeki döngüye işaret etmektedir.
Bu yıldızın hikmeti hem astrolojik hem İslami açıdan çok kıymetlidir. Bu yüzden bu geceki kavuşumda İlahi olana sığınmak, O’na tövbe etmek O’ndan dilemek ve şifalanmak için herhangi bir ritüele gerek yok. Çünkü O’nun huzuruna yine O’nun kelamı olan Necm suresiyle çıkmak ve bu şekilde yakınlaşmak en faziletli huzurda olma yoludur. Ay-Sirius 21.39 – 23.39 saatleri arası kavuşuma devam etmektedir.Kolektife ışık olması dileğiyle ✨

Yorum yap

Kategoriler

Astroloji Danışmanlıkları İçin Tıklayın👇

Kategoriler

Doğum Haritası Analizi ile Kaderinizin Kilidini Açın

Kapsamlı analiz, kişiselleştirilmiş iç görüler ve kendinizi keşfetme yolculuğunuzda uzman rehberliği. Doğum haritası analizinizi şimdi alın.