created image 1596210014172
Astroloji Yorumcusu > Astroloji > Doğum Haritası > Ücretsiz Doğum Haritası Hesaplama 2020

Ücretsiz Doğum Haritası Hesaplama 2020

Doğum Günü
Kesin Doğum Zamanı

Doğum zamanı bilinmiyorsa bu kutuyu işaretleyin.*

UTC zaman farkı:

İpucu: UTC saat farkı 'nın doğru olduğundan emin olun. Yanlışsa, değiştirebilirsiniz.

* NOT: Doğum zamanı bilinmiyorsa, rapor Ay, Yükselen, Midheaven, Vertex veya Şans Nok. Bölümünün konumlarını veya yönlerini veya herhangi bir gezegen için Ev konumlarını içermez.

Doğum haritası nedir ?

Öncelikle kısaca astrolojinin ne olduğunu, astroloji ve astronomi arasındaki farkı anlatarak doğum haritasının ne demek olduğunu, doğum haritasının ne işe yaradığını ve doğum haritası nasıl hesaplanır soruları hakkında bilgi vermek isterim. 
Astronomi bir gök bilimidir. Gökyüzünde olan her gök cismini inceler. Gezegenler, galaksiler, yıldızlar gibi bizim gözle göremediğimiz, ulaşamadığımız diyarlara ulaşarak gerekli analizler ve gözlemler yaparak ortaya somut kanıtlar koyan objektif bi bilimdir.Astroloji ise bu gök cisimlerinin enerjisel olarak insana etkisini inceler. Astroloji ne yazık ki henüz bilim olarak kabul edilmiyor. Bunun asıl sebebi astrolojinin bilim olabilmenin şartı olan obejektifliğin ne yazık ki subjektif bir objektiflik olduğunu kanıtlayamamasından kaynaklıdır. Çünkü astrolojide doğum haritaları parmak izi gibi kişiye özeldir. Doğum haritası, bir kişinin doğum anında bulunduğu coğrafi koordinatlara göre gökyüzündeki gezegenlerin, yıldızların, asteroitlerin insan vücuduna ve kaderine sirayet etmesidir. Bu yüzden bir-iki dakika farkla doğan ikiz bebeklerin bile kaderi, kişiliği farklıdır. Astroloji bir öngörü sanatıdır. Ancak insan iradesi bunun üstündedir. Seçimler daima sizindir. Doğum haritası bizlere potansiyellerimizi gösterir. Bu yüzden subjektiftir.Aynı metodlar kullanılarak herkeste farklı sonuçlar doğurması bilim olabilmesinin önünü kapatmaktadır. 
Doğum haritası, karakterimiz, kişiliğimiz, yeteneklerimiz, kariyerimiz, maddi gelirimiz, eğitim hayatımız, başarı durumumuz, aile ve yakın çevremiz, sağlığımız,duygusal ilişkilerimiz ve evliliğimiz hatta doğacak çocuklarımız gibi bir çok konuda bize bilgi verir. Doğum haritalarımız hayatımızdır. Geçmiş yaşam blokajlarımız nelerdi ? Bu dünyaya ne için geldik ? Tekamül yolculuğumuzda varmamız gereken nokta neresi ? Bu noktaya ulaşma yolu nerden geçer ? Ruhumuzda şifalandırmamız gerekenler neler ? gibi bir çok sorunun cevabını doğum haritasında bulabilirsiniz. Doğum haritası yorumlama ile kendinizi yeniden keşfedebilirsiniz. Çünkü ruhun pusulası, doğum haritasının  bir diğer  ismi olan yıldız haritasıdır. Ruhun bu dünyada mutmain olması için neler yapılması gerektiğini yıldız haritalarınızı inceleyerek ya da incetelerek bulabilirsiniz. 

Yıldız haritası nedir?

Yıldız haritası ile doğum haritası aslında aynı şeydir. Babilli rahiplerin, Mısırlıların Sirius yıldızını inceleyerek Nil nehrinin taşmasıyla ilişkilendirdikleri dönemlerden beri gökyüzü ile insanlık arasında, dünyasal boyutla bağ kurulmaya çalışıyor. Yıldızlar sürekli gözlendiği ve diğer gök cisimleri henüz bilinmediği için yıldız haritası olarakta adlandırılmıştır. 
Eski alimlerden İbn Haldun, Farabi, Hatib el Bağdadi, Cabir bin Hayyan , Ebu Ma’şer el- Belhi gibi müslüman astrologlar da astrolojinin gelişmesine faydalı bir çok çalışma yapmış ve yıldız haritası olarak incelemişlerdir.
Yıldız haritası ile yıldızname sürekli karıştırılmaktadır. Yıldızname Kur’an- ı Kerim’den bazı ayetlerim ebced hesabı ile yapışmaktadır.  Yıldız haritası ise zodyaktaki burçların gök cisimleri ile bağlantısının kombinasyonu hesaplanarak bunun sonucunda kişiye özel çıkan haritanın yorumlanmasıdır.
Bizler sadece bilinen gibi güneş burcundan ibaret değiliz. Günlük hayatta burcun nedir diye sorulduğunda sadece burcum boğa demek bizleri yansıtmaz. Günlük güneş burcu yorumları bizlerin hayatları hakkında fikir vermez çünkü her doğum haritası kişiye özeldir. Bizler 12 burç ve gezegenlerin , asteroitlerin, transneptünyenlerin, bazı özel noktaların ve diğer gök cisimlerinin birbiri arasında yaptığı açılar sonucunda yorumlanabiliriz.

Peki ücretsiz doğum haritası nasıl hesaplanır ?

Doğum haritası için gerekli olan bilgiler nelerdir ? Doğum haritasının doğru yorumlanabilmesi için doğum tarihimizi, ay/gün/yıl olacak şekilde bilmeliyiz.Doğum yerimiz ve doğum saatimizi de net bilmemiz gereklidir. Neden saat ve lokasyon bizim için bu kadar önemlidir ? Çünkü gökyüzü sürekli devinim halindedir. En basitinden ay 2,5 günde bir burç değiştirir ve bu hareket hali coğrafi duruma göre de farklıdır.
Bu bilgilere ulaştıktan sonra yıldız haritası, doğum haritası diğer bir ismiyle horoskop uygulamamızdan ücretsiz doğum haritası kısmına tıklayarak kendi bilgilerinizi girerek ücretsiz doğum haritası hesaplayabilirsiniz.
Doğum haritası bilgilerinizi girdikten sonra karşınıza çıkan haritada gezegenlerin birbiriyle açıları şematik olarak verişmiştir. Bunlardan kolayca faydalanın diye açılar yazıya da dökülmüştür. Ay burcunuz, yükselen burcunuz, diğer burçlarınız ve hangi evlerde konumlandıkları hakkında da fikir sahibi olabilirsiniz. Böylelikle kendinizde belki de henüz farkında olmadığınız bir çok noktayı keşfedebilir, hayatın içinde sıkışıp kaldığınız konuların nerden kaynaklandığını görebilir ve bu konulara çözümler üreterek hayatınızı daha da güzelleştirerek kolaylaştırıp daha da mutlu olabilirsiniz.

Yorum yap

Kategoriler

Astroloji Danışmanlıkları İçin Tıklayın👇

Kategoriler

Büyük
İndirim
20%

Bütün astroloji danışmanlıklarında geçerli!