Venüs Retrosu ve Etkileri 2020
Astroloji Yorumcusu > Astroloji > Venüs Retrosu ve Etkileri 2020

Venüs Retrosu ve Etkileri 2020

Venüs Retrosunu ve Venüs Retrosu Etkilerini bir çok kişi merak etmekteydi bu konuyu sizler için aydınlatmak istedim. İyi okumalar.

Venüs Retrosu Ne Zaman Başladı ve Bitecek?

İkinci en büyük iyicil gezegenimiz olan Venüs yani diğer isimleri ile Zühre yıldızı, Çoban yıldızı, mitolojideki temsil ettiği Aşk ve güzellik tanrıçası olan Afroditimiz İkizler burcunda 13 mayıs itibariyle retro konuma geçiş yapıyor. Ve 25 haziranda ikizler burcunda retroyu bitiriyor. Normalde üç hafta süren Venüs transiti retro kaynaklı aylarca aynı burçta kalarak 6 ağustosa kadar ikizler burcunda daha sonra yengeç burcuna geçiş yaparak normal seyrine devam edecek.

Venüs Retrosu Etkileri

Venüs her 8 yılda bir aynı burçta retro yapar. Bu sene retro öncesinde de Neptün ile kare açı yaparak bu olumsuz açı ile aslında bu dönemde daha tedbirli olmamız gerektiğinin sinyalini veriyor. Retro sonuna doğru da aynı şekilde olumsuz açı yaparak bu dönemi sınaya bildiği kadar sınayacak diyebiliriz. Peki Venüs retrosu bu zorlu açılar ile hangi alanlara etki edecek? Venüs ilişkileri, tutkularımızı, haz aldığımız olay ve olguları, maddi değerlerimizi yöneten gezegendir. İkizler burcunda olan Venüs ise küçük ticaretleri, çift nasibi, ilişkilerdeki merakı, ilişkilerdeki fikirleri ve iletişimleri temsil eder.

Geri pozisyonda olan Venüs ile eski ilişkilerimiz tekrar gün yüzüne çıkaracaktır. Eski defterler açılarak hesaplaşmamız gerekip üstünü örttüğümüz konular ile vedalaşmamız sağlanacaktır. Ancak Retro döneminde gelen retro döneminden sonra gider yani ex’ten next olmaz😂 Bu dönem yeni ilişkiler, yeni ticaret girişimleri açısından uygun bir dönem değildir. Çünkü duygularımız gölge durumdadır.

İlişkilerde ve maddi değerlerde sınanmalar gerçekleşebilir. Yeni sevgilinizin, eski sevgilisi gündem oluşturabilir. Retro öncesi olan ilişkilere soğukluk girebilir fakat çoğunlukla geçici durumlardır. İlişkideki sorunların konuşulması için uygun zamanlardır.Retro sonrası pozitife döner.Güzellik ve sanat anlayışını da yöneten gezegen Venüs olduğu için estetik operasyonlarda,mimari düzenlemelerde memnuniyetsizliklerin yine bu dönemde yaşanması olasıdır. Cildimiz güzellik ürünlerine karşı hassasiyet gösterebilir. Alerjik reaksiyonlar bu dönemde artabilir. Venüs aynı zamanda dişil enerjiyi de temsil ettiği için kadın hastalıkları zuhur edebilir.

Cinsel yaşantılar negatif yönde etkilenir. İstemsiz gebelikler meydana gelebilir. Düşük tehlikeleri yüksektir. Yeme içme konularında da aşırılığa kaçılmamalıdır. Çünkü Venüs retrosunda daha kolay kilo alırız. Retro başında ve sonundaki Neptünle olan olumsuz açı aldanma ve aldatmaları tetikler. İlişkilere üçüncü kişiler dahil olabilir. Bilinçaltımızı rüyalarımızı hayallerimiz yöneten Neptün malefik bir gezegen olduğundan retro döneminde Venüs ile kare ve karşıt açılarda hayal kırıklığı getirecektir. Farkındalığın verdiği bilgelik ile bu dönemi en az hasarla atlatmamız dileğiyle💫

Yorum yap

Kategoriler

Astroloji Danışmanlıkları İçin Tıklayın👇

Kategoriler

Doğum Haritası Analizi ile Kaderinizin Kilidini Açın

Kapsamlı analiz, kişiselleştirilmiş iç görüler ve kendinizi keşfetme yolculuğunuzda uzman rehberliği. Doğum haritası analizinizi şimdi alın.