yeni ay ritüeli
Astroloji Yorumcusu > Astroloji > Yeni Ay Ritüeli 2020

Yeni Ay Ritüeli 2020

Yeni ay, başlangıçlar için en uygun zaman dilimidir. Bu nedenle Yeni Ay Ritüeli için en uygun zamandır çünkü fikirlerin, niyetlerin temelleri bu dönemde atılır ve niyetler dolunayda olgunluğa erişmeye başlar.

Yeni Ay Ritüeline Kurandan Bakış

Ay’ın fazları ve önemi hakkında Kur’an-ı Kerim’de de bir çok ayet geçmektedir. “Ay için de birtakım menziller (yörüngeler) tayin ettik. Nihayet o kuru hurma dalı (hilâl) gibi bir hale döner. Ne güneş aya yetişebilir ne de gece gündüzü geçebilir. Her biri belli bir yörüngede akıp gitmeye devam eder” (Yâsîn 36/39-40) “O geceyi gündüzü, güneşi ve ayı sizin hizmetinize verdi. Yıldızlar da Allah’ın emriyle hareket ederler. Şüphesiz ki bunlarda düşünen bir topluluk için pek çok deliller vardır” (en-Nahl 16/12; er-Ra‘d 13/2; İbrâhîm 14/33; el-Enbiyâ 21/33; Lokmân 31/29). “Gece ve gündüz, ay ve güneş O’nun âyetlerindendir. Güneşe ve aya secde etmeyin; onları yaratan Allah’a secde edin” (Fussılet 41/37)

Semavi dinler öncesinde ve sonrasında Ay’a Güneş’e yıldızlara tapma, Güneş tutulmalarını ölüm göstergesi sayma, Sirius yıldızı diğer bir ismiyle Şira yıldızı gökyüzünde görüldüğünde, uğursuzluk ya da bir hükümdarın ölümüne delalet ettiğine dair batıl inançlar vardı. Hz. Peygamber “Bir kimsenin ölümü ve doğumu sebebiyle güneş ve ay tutulmaz. Siz bu gibi olayları gördüğünüz zaman namaz kılın ve Allah’a niyazda bulunun” diye tavsiyede bulunmuş hurafe olduklarını açıklamıştır. Bu yüzden yeni ay başlangıç olarak kabul edildiğinden sünnet-i seniyyeye uyarak niyetlerimizi, dileklerimizi ay döngülerine koyarak sırtımızı inanca yaslayıp İlahi olana bu dönemlerde dua etmek bizler için hayırlıdır.

Yorum yap

Kategoriler

Astroloji Danışmanlıkları İçin Tıklayın👇

Kategoriler

Doğum Haritası Analizi ile Kaderinizin Kilidini Açın

Kapsamlı analiz, kişiselleştirilmiş iç görüler ve kendinizi keşfetme yolculuğunuzda uzman rehberliği. Doğum haritası analizinizi şimdi alın.