B5E2E0E6 E08B 4535 9920 2DFE2300261D
Astroloji Yorumcusu > Burçlar > 13 Ocak Oğlak yeniayı yeraltından yeryüzüne doğru..

13 Ocak Oğlak yeniayı yeraltından yeryüzüne doğru..

13 Ocak Oğlak yeniayı yeraltından yeryüzüne doğru..
Ay semada halden hale girerken biz yeryüzü sakinleri sadece göğe baktığımızda onun ihtişamını görürüz. İlahi sistem ile hemhal olanlar bilirler ki aslında o ihtişam, ışıltısında ruhumuzun döngülerine dair ipuçları barındırır.

-Ruh döngüsü mü ? Yine ne saçmalıyorsun Latahzen ? Sen de iyice göklerle kafayı bozdun.

-Biliyor musun insanlar Ay tutulması etkisiyle doğar Güneş tutulması etkisi ile ölür. Ölmek dediysem ruhun bu dünyevi formdaki bedenini terketmesinden bahsediyorum. Ay, bizim annemizle olan bağımızdır. Ruhun kordon bağı gibi aslında ama öyle hiç bir makasın kesebileceği güçten bir bağ değil bu. Çünkü Ay ışığını makas kesemez akıllım.

-Hala ruh muh diyorsun kızım ya Ay sadece Dünya’nın doğal uydusudur. Dünyadaki yerçekiminin 1/6 sı kadar yer çekimine sahiptir. Hatta kütle çekim kuvvetinden dolayı medcezirler oluşur ama hepsi bu. İnanmıyorsan Nasa google search enter???

-Nasıl yani sen Ay’ını beslemiyor musun ? Ay ruhsal doyumumuzdur. Gümüşi damlaları da mı kalbine sızmıyor ?

-Ne gümüşi damlası yavrum Alacakaranlıktaki Edward’a falan mı aşıktın ?

-Tamam astrolojiden değil de astronomiden ilerleyelim. O zaman daha kolay olacak.Bak şimdi Yeni ayı bilirsin. Yeni Ay; güneş ve ayın aynı derecelerde olacak şekilde gökyüzünde kavuşmasıdır.Ay önde, güneş arkada olacak şekilde hemhal olurlar. İşte astrolojide bu durum yeni başlangıçları simgeler. Sadece astrolojide de değil Ay’ın evreleri İslam için de çok kıymetlidir. Yeni Ay görüldüğünde Peygamber efendimiz belirttiği gibi tekbir aldıktan sonra bu şekilde dua etmek mendubtur.
“Allahım! Şu yeni hilâli bize iman, İslâm, güvenlik, bereket ve esenlik içinde mübarek eyle. Ey hayır ve rüşd hilâli! Senin de bizim de Rabbimiz Allah’tır, bize hayır ve uğur getir” (Tirmizî, “Daʿavât”, 51)

-Yani islamda astrolojinin yeri var diyorsun öyle mi ?

-Bunu bilahare konuşuruz. Şimdi konumuz Plütonik 13 Ocak Oğlak Burcu Yeniayı. Bu yeni ay İstanbul saatiyle 08.00’de 23 derece oğlak burcunda gerçekleşecek ve ay ile plüton kavuşumda olacak.

Plüton yani mitolojiden bildiğiniz Hadesimiz her ne kadar karanlıklarla ilişkilendirilse de aynı zamanda yeraltı kaynaklarını madenleri de ifade eder. Bu yüzden bu yeni ayda altın gibi önemli madenler ve madencilik alanına dair gündemler oluşacaktır. Plüton dönüşümdür. Yana yana dönüştürür. Peki neyi dönüştürür ? Korkularımızı. En derinlerimizdeki gizli saklı kalmış olanı yeraltından yeryüzüne Hadesin Atlı arabası ile ortaya çıkarır. Plüton bir Uranüs kadar özgürlükle namı yürümüş gezegen olmasa da benim indimde korkulardan özgürleşerek kişinin gerçek potansiyelini ortaya koyabildiği için çok kıymetlidir. İşte bu yeni ayda köklerinizden sarsılarak dönüşeceksiniz ve inanın bu dönüşümün sonunda kazanan yine ruhunuz olacak.Ancak yeni ayda Almuten Mars dürtülerinizi ve öfke kontrolünüzü bir hayli zorlayacak. Bu düzen değişimi ve dönüşümü için güçlü yapılanmalar içine girilecek.

Bu yeni ayın sabian sembölü Manastıra giren bir kadındır.

Bu sembol bizlerin manevi olarak güçlü bir uyanış içinde olacağını fısıldıyor. En son Notre Dame yangınında ön plana çıkan bu sembol Toplum baskısından arınarak hem Plütonik hem Eris ve Chironun aktif olduğu güçlü yeni ay etkisi ile ortaya atılan bazı fikirlerin içsel uyanışınızı ve yaralarınızı tetikleyerek korkularla karşı karşıya gelerek farkındalık kazanacağınızı gösteriyor. Kişinin ruhsal yaşamına veya daha yüksek bir amaca tefekkür ve kendini adamada vakit geçirme yeteneğini veya ihtiyacını gösterir. Zaman zaman, hayatta daha manevi, daha yüksek veya anlamlı şeylere konsantre olmak için toplumun ve doğanın taleplerini bırakmanız gerekecektir. İçsel düşüncelerinizi ve değerlerinizi düşünerek toplum ve zamanın baskılarından uzaklaşmanız gerekebilir
Bu sembol aynı zamanda
Tanrı’ya bağlı bir yaşam sürdürmeyi seçenlerin
topluluk tarafından destekleneceğinin de habercisidir.

Yine bu sembol cinsel yakınlık eksikliği ile ilgili sorunları da gösterebilir.

Sizler de bu yeni ayda nasıl etki alacağınızı merak ediyorsanız haritalarınızdaki 23 derece oğlak burcunun yer aldığı ev ve konularına bakabilirsiniz.

Yorum yap

Kategoriler

Astroloji Danışmanlıkları İçin Tıklayın👇

Kategoriler

Doğum Haritası Analizi ile Kaderinizin Kilidini Açın

Kapsamlı analiz, kişiselleştirilmiş iç görüler ve kendinizi keşfetme yolculuğunuzda uzman rehberliği. Doğum haritası analizinizi şimdi alın.