solar eclipse 2671388 1280
Astroloji Yorumcusu > Burçlar > 14 Aralık güneş tutulması ve burçlara etkisi

14 Aralık güneş tutulması ve burçlara etkisi

14 Aralık güneş tutulması ve burçlara etkisi : 2020 senesinin son tutulması 14 Aralık günü saat 17.16’da gerçekleşecek ve tutulma ülkemizden gözlemlenemeyecektir. Yay Burcunun 23.derecesinde Merküryen etkide yaşanacak bu tutulmanın ülkemiz ve burçlar üzerindeki etkilerini gelin birlikte inceleyelim.

Güneş tutulmaları yaklaşık 6 ay ve 1 sene arasındaki kadersel zaman dilimlerini belirler. Bir güneş tutulmasının gerçekleşebilmesi için güneşin ay tarafından kaplanması görünmez hale gelebilmesi gereklidir. Aynı zamanda ay düğümlerine de belirli ölçüde mesafede olması gerekir. Bu derece maksimum 9derece 55 dakika olmalıdır.

Yay Burcu’nun 3.dekanıtında gerçekleşecek tutulma ülkemiz haritasında 6. Ev konularıyla ilgili gündemler oluşturacak. Halkın sağlığı, sağlık çalışanları, hizmet sektörü, eğitim sektörü,ticari anlaşmalar, ordu ve silahlı kuvvetler, at yarışı kazaları, yolculuk esnasında kazalar, dini konularla ilgili histerik tutumlar, aşırılıklar, medya ve iletişim sektörüyle ilgili önemli gelişmelerin yaşanacağını gösteriyor.

Güneş tutulmaları eril enerjiyi, otoriteyi, babayı, ulusal şampiyonlukları, devlet başkanlarını çok yakından etkiler. Bu yüzden kolektif olarak bu kişilerin 6.ev konularından etki alacağını bekleyebiliriz. Ülke yönetimindeki önde gelen kişilerin sağlık durumuyla ilgili haberler çıkabilir, yine eğitim sektörüyle ilgili revizeler gelebilir. Aynı zamanda pandemi süreciyle ilgili sokağa çıkma yasağı konusunda güncellemeler yapılabilir.

Yükselen burçlara göre güneş tutulması etkileri:

Koç Burcu: Yurt dışı seyahatlerin, dış ticaret anlaşmaları, sosyal medya ve iletişim konularını destekleyici etkiler alacağınız bir tutulma sizleri bekliyor. Bazıları ikinci evlilik heyecanı içinde olurken bazıları ise uzak akrabaları, uzak mesafedeki sevdikleriyle ilgili güzel haberler alacaklar.

Boğa Burcu: Ortak kazanımlar, banka,kredi, miras, nafaka işlerinize dair bu dönemde önemli gelişmeler yaşayacaksınız. Evli olanlae eşinizin maddi kazanımlarıyla ilgilenmek zorunda kalabilirsiniz. Bazıları ise okült konulara karşı daha çok eğilim gösterebilir. Bir kısım ise ameliyat olabilir, hastalık haberleri alabilir.

İkizler Burcu: Bu tutulmayla beraber bekar ikizler kalmayacak gibi duruyor. Var olan ilişkilerde ise level atlanacak. Çürümüş, zorlama ilişkisi olan ikizler burcu ise bu ilişkilerini sonlandıracak. Bazıları ise kendisini ortak iş için uğraşırken bulacak, iş ortağıyla ilgili önemli haberler duyacaktır.

Yengeç Burcu : Bu tutulmayla birlikte yengeç burçları sağlık ve eğitim alanında önemli etkiler alacaklar. Bazıları ise günlük hayat rutininde değişiklikler yaşacak. Evcil hayvanı olanlar ise bu dostlarının sağlık durumunda gelişmeler, kayıplar yaşayabilirler. Yengeç burçları iç dünyalarına daha fazla yönelmek zorunda kalabilir, kendilerini izole etmek zorunda kalacak sağlık durumları yaşayabilir.

Aslan Burcu : Bu tutulmayla birlikte Aslan burçları aşk hayatında hareketlenmeler yaşayacak. Bazı aslanların ise çocuklarıyla ilgili önemli gündemleri olabilir, anne olmak isteyen yükselen aslanlar bebek haberi alabilirler. Bazıları ise spekülasyonlara maruz kalabilir.

Başak Burcu : Bu tutulmayla özellikle ev, aile, yuva konularında önemli gelişmeler yaşayacaksınız. Bazıları ev taşıyacak, bazıları ise evinde dekorasyonlar yapacaktır. Aile fertlerinizle de yakından ilgilenmek zorunda kalabilir, onlarla ilgili önemli haberler alabilirsiniz. Bazı yükselen başaklar ise ev, ya da arsa satın alabilir. Geçmişindeki kişilerle ilgili de beklenmedik haberler alabilir.

Terazi Burcu: Bu tutulmayla bazı önemli imzalar atabilir, kısa seyahatlerinizde artış olabilir. Bazı teraziler ise araba alabilir, arabasıyla ilgili önemli konular gündemini belirleyebilir. Yakın çevre, kardeş, kuzen, komşularla ilgili de iletişim trafiğiniz artabilir, yeni ticari atılımlarda bulunabilirsiniz.

Akrep Burcu: Bu tutulmayla maddi kazançlarınızla ilgili konular öne çıkıyor. Bazıları beklediği zammı alabilir, bazıları ise kazançlarını arttırmanın yeni yollarını arayabilir. Kripto para yatırımı için uygun zamanlar ben bi araştırın derim.

Yay Burcu: Bu tutulmayla fiziksel görünüşünüzde önemli değişiklikler yapmak isteyebilirsiniz. Bazıları saçlarında değişiklikler yapmak isterken bazıları ise imajını komple değiştirmek isteyebilir. Bazıları yeni bir aşka yelken açacak bazıları ise diyete başlama kararı alacaktır. Sağlık konularına aman dikkat !

Oğlak Burcu : Bu tutulmayla kendinizi çevrenizden soyutlayabilirsiniz. Kendinizi dinlemek size daha iyi gelecektir. Ruhani konulara ve psikolojik konulara ilginiz artabilir. Bazılarınız ise bilinçaltı gibi spiritüel eğitimlere başlayabilir. Melankoliden uzak durun!

Kova Burcu: Bu tutulmayla idealize ettiğiniz konulara dair önemli gelişmeler yaşayacaksınız. Hedeflerinizi gerçekleştirmek için cesur adımlar atacaksınız. Bazılarınız ise beklenmedik sürpriz paralar kazanacaklar. Sosyal çevreniz ve arkadaşlarınızla ilgili de önemli gelişmeler sizleri bekliyor.

Balık Burcu: Bu tutulmayla otorite figürleri, iş ve kariyer hayatınızla ilgili önemli gelişmeler yaşayacaksınız. Bazıları beklediği terfiyi alırken bazılarınız ise başka iş tekliflerini değerlendirecek.İşi olmayan bazı yükselen balıklar ise yeni işlerine başlayacak. Pozisyon değişikliği yeni görev dağılımları da mümkün. Merak etmeyin olması gereken her şey tam da olması gerektiği zamanda olur.

Yorum yap

Kategoriler

Astroloji Danışmanlıkları İçin Tıklayın👇

Kategoriler

Doğum Haritası Analizi ile Kaderinizin Kilidini Açın

Kapsamlı analiz, kişiselleştirilmiş iç görüler ve kendinizi keşfetme yolculuğunuzda uzman rehberliği. Doğum haritası analizinizi şimdi alın.