A3AB45F5 A212 4668 95AE 3A0A1F8DA8A4
Astroloji Yorumcusu > Burçlar > 2021 Güneş ve Ay tutulmaları

2021 Güneş ve Ay tutulmaları

2021 güneş ve ay tutulmaları ne zaman gerçekleşiyor gelin birlikte öğrenelim.

Güneş tutulmaları ve ay tutulmaları neden hayatlarımızda bu kadar önemli bir yer kaplıyor ?

Güneş zodyakın kalbidir. Bizlerin doğum haritalarında kimliğimizi, benlik duygumuzu, yaşam enerjimizi, otorite figürlerini,babamızı hatta kadın haritalarında eş modelini simgeler.

Ay ise duygu kapasitemizi, dişil enerjiyi, anneliği, beslemeyi ve beslenmeyi ifade etmektedir.

Güneş tutulmaları 1 senelik gündemimizi oluştururken Ay tutulmaları 6 aylık gündemimizi belirler.

Güneş ve ay tutulmaları ay düğümlerine belirli bir derece yakınlıkta gerçekleşen özel zaman dilimleridir. Bu özel zamanlardaki göksel kombinasyonlar tüm kolektifi etki altına alır. Çünkü hermetik düşünceye göre semada ne var ise yeryüzünde de o vardır. Bu yüzden biz yeryüzü sakinleri bu özel zamanlardan doğum haritalarımıza göre etkiler alırız. Tutulmanın gerçekleştiği burç, ev ve yönetici gezegenin aldığı açılar öngörüler yapabilmemiz için bizlere ipuçları verir.

2021 güneş tutulmaları ve ay tutulmaları :

2021 senesinde 4 adet tutulma yaşayacağız.
Bu tutulmalardan ikisi ay tutulması ikisi de güneş tutulması olacaktır. Bu tutulmalar, ay düğümlerinin ikizler yay aksında seyretmesinden dolayı bu burçlarda olacaktır.

26 Mayıs 2021 Çarşamba günü İstanbul saatine göre 14:19’da Yay burcunun 5. derecesinde TAM KANLI AY TUTULMASI gerçekleşecek.

10 Haziran 2021 Perşembe günü İstanbul saatine göre 13:43’te İkizler burcunun 19. derecesinde HALKALI GÜNEŞ TUTULMASI gerçekleşecek.

19 Kasım 2021 Cuma günü İstanbul saatine göre 12:04’te Boğa burcunun 27. derecesinde KISMİ AY TUTULMASI gerçekleşecek.

4 Aralık 2021 Cumartesi günü İstanbul saatine göre 10.34’te Yay burcunun 12.derecesinde TAM GÜNEŞ TUTULMASI gerçekleşecek.

Bu tutulmaların hiç biri ülkemizden izlenemeyecektir.

26 Mayıs 2021 Çarşamba günkü Ay tutulmasındaki önemli açılar ay ve güneş arasındaki 180 derecelik açıyla Jüpiter de tutulma anında Güneş ve Ay’ı kareleyerek bilgi hırsızlığıyla ilgili önemli gündemlerin oluşabileceği bilgisini veriyor. Özellikle iş eğitim ve sağlık alanında bazı teknolojik datalarda ifşalar gözlenebilir. Özellikle tanınmış kadın figürlerine dair sosyal medyada ifşalar görülebilir. Sosyal medya verilerinizi güvenli bir şekilde depolamaya özen gösterin. Yine seyahatler ve yabancı kültürlerle ilgili olumsuz gelişmeler gözlenebilir. Sosyal medya konularına yönelik hukuki değişiklikler gündem oluşturabilir.

10 Haziran 2021 Perşembe günkü Güneş tutulması merküryen bir tutulma olacaktır. Bu tutulma ile birlikte eğlence sektörü, şans oyunları gibi sektörlere dair haberler ortaya çıkabilir. Yine oyuncu ve sanatçılarla ilgili bir takım spekülasyonlara dair iyi haberler duyulabilir. Yurt dışı seyahatlerine yönelikse olumlu bir takım haberler gündem oluşturacaktır. Dış ülkelerin devlet başkanları ülkemize jestler yapabilir hediyeleşmelerle ilgili de haberler çıkabilir.
Kadınlar ilgili, kız çocuklarıyla ilgili olumsuz haberler de gündemin nabzını tutabilir.

Yorum yap

Kategoriler

Astroloji Danışmanlıkları İçin Tıklayın👇

Kategoriler

Doğum Haritası Analizi ile Kaderinizin Kilidini Açın

Kapsamlı analiz, kişiselleştirilmiş iç görüler ve kendinizi keşfetme yolculuğunuzda uzman rehberliği. Doğum haritası analizinizi şimdi alın.