441DC7EC 249F 43F2 BF2B E2131E6FAF0F
Astroloji Yorumcusu > Burçlar > 21 Aralık Satürn Jüpiter kavuşumu Sahipkıran

21 Aralık Satürn Jüpiter kavuşumu Sahipkıran

21 Aralık Satürn Jüpiter kavuşumu Sahipkıran :
Satürn 17 Aralıkta Kova burcuna geçiş yaptı. Kova çağının ayak seslerini duyuyor musunuz? 

21 Aralıkta ise jüpiter ve satürn 800 yıl sonra tekrar hasret gideriyor ve sahipkıran oluşturuyor. Peki sahipkıran nedir ? Satürn ve Jüpiterin aynı burçta yer alarak kavuşması ne ifade eder ? 

Sahipkıran kök olarak Arapçadan geçmiştir ve yenilmez, başarılı, zafer kazanan hükümdar demektir. Yine kaynaklarda geçen Arapça isimleri ile Zuhal ve Müşteri olarakta bilinen bu iki önemli gezegen aslında 20 senede bir kavuşum yapıyorlar. Satürn ise bu yaşam planında bizlerin hayatlarını disipline ediyor. Bazen bunları acı tecrübelerle yaşatıyor bazense büyük sorumluluklarla birlikte yaşatıyor. Ama eninde sonunda kazanan ruh oluyor. Edindiğimiz tecrübelerle yaşadığımız her şeyin aslında ruhumuzun ihtiyacı olan olduğunu bizlere Satürn gösteriyor.

Jüpiter ise astrolojide en büyük iyicil gezegendir. O bulunduğu yere bereket getirendir. Olduğu yeri genişletir. Hak, adalet ahlaki değerler, ruha iyi gelen her şey neredeyse Jüpiter ile tayin edilmiştir.

20 senelik periyotlarda kavuşan bu iki gezegen   1842 yılındaki kavuşumu ile toprak elementini aktif kılmıştı. Şimdi ise kova burcundaki kavuşum ile neredeyse 200 senelik bir hava elementi döngüsünü aktif ediyor. Yani değişime hazır olun. 200 seneyi göremeyiz belki de tabii ki ama mutlak sıfırda falan dondurulup tekrar yaşama devam edecek bir teknoloji gelişmezse diyelim .. Mümkün mü ? Neden olmasın. Şu 20 senelik süreçte bile insanlık adına çok önemli teknoloji, bilim ve uzay alanlarında gelişmeler yaşanacağını netlikle söyleyebiliriz. Ne demiş İbn Arabi 

İnsan hayal gücüyle yalnızca hayal gücünde var olabilecek şeyleri yaratır. Bu yüzden hayallerimizin sınırlarını zorlayacağız.

Sadece bu alanlarda değil kova burcunun ruhu gibi marjinal gelişmeler de yaşanacak. Özgürlüğümüz eskiye oranla çok daha ön planda olacak. İnsanlık, üst bilinç daha da derinleşerek önemli keşiflerde bulunulacak.

Bireysel doğum haritalarınızda ise kova burcunun olduğu alanda 2,5 sene içerisinde özgürleşmek için mücadele edeceksiniz. Yeniden yapılanacaksınız. Değişime açık olanlar Satürn’ün bu sınavından daha güçlü kalkacaktır. Çünkü Kova Astrolojide Saturn ve Uranüs tarafından yönetilir.Saturn sınırlamayla ilgilidir.Yine Kova akıldır. Üst bilinçtir. İnsanlıktır. Hem Tanrı’nın yanında ne kadar kısıtlı bir akla sahip olduğumuzun bilincinde hem de O’nun tecellisini taşıdığımız için ne kadar kıymetli, ruhun aslında zamanın dışında olduğunun farkında olarak yaşayacağımız iki buçuk senenin bizi beklediğinin habercisidir. Velhasıl aklımızın sınırlarını epeyce zorlayacağız. Yine kova burcunun diğer yöneticisi Uranüs ile ise ani evrakalarla çılgın fikirlerimizi hayata geçirmek isteyeceğiz.

Ruhun bildiklerini duyabilmek için nefsin sesini bastırmak gerek. Bu yüzden kısıtlanıyoruz.Satürn kovada ilken bir hayli kısıtlancağız da fakat düşünmekten korkmayın.Yüzeyde kaldığınızda güvende olduğunuz yanılgısı ile yine nefse hizmet etmemelisiniz.İnsan olmayı yeniden öğrenecek, kendimizin bir üst versiyonunu gerçekleştirme çabası içinde olacağız. Aslında derinlerde dolanırken yüzeye çıkıp nefes almanın kıymetini de anlayacağız.Nefsi öldürmekten korkmayın. Dirilmesi çok eğlenceli. 

Yorum yap

Kategoriler

Astroloji Danışmanlıkları İçin Tıklayın👇

Kategoriler

Doğum Haritası Analizi ile Kaderinizin Kilidini Açın

Kapsamlı analiz, kişiselleştirilmiş iç görüler ve kendinizi keşfetme yolculuğunuzda uzman rehberliği. Doğum haritası analizinizi şimdi alın.