statue 142195 1280
Astroloji Yorumcusu > Burçlar > 9-16 Kasım Haftaya Astrolojik Bakışa göre Aşk Hayatınız Nasıl Olacak? Eros ve Psyche’nin Aşkı

9-16 Kasım Haftaya Astrolojik Bakışa göre Aşk Hayatınız Nasıl Olacak? Eros ve Psyche’nin Aşkı

9-16 Kasım Haftaya Astrolojik Bakışa göre Aşk Hayatınız Nasıl Olacak? Eros ve Psyche’nin Aşkı

Madem ki gökyüzünde venüs- mars karşıtlığı 9 Kasım itibariyle kesinleşti yani eril ve dişil enerji karşı karşıya geldi ve 15 kasımdaki venüs-plüton karesi de tetiklendi ilişkilerde takıntılar, saplantılar kolektif enerjide ön plana çıkarak kadın erkek çatışmaları, inatlaşmalar ağır bir şekilde hissedilecektir. Bu açının olumsuz enerjilerinin yanında tutku ve cinsellik konusunda güçlü bir çekimin içinde olduğumuz bir haftaya merhaba diyoruz.
Bu gergin ama cinsel çekim alanınızı yükselten açılara istinaden sizlerle bi hikaye paylaşmak istiyorum.

Astrolojide bir aşk örneği: Eros ve Psyche

Her biriniz Eros hakkında az çok fikir sahibisinizdir. Ancak Afrodit’in oğlu Eros’un gizemli aşığı Psycheyi pekte kimse bilmez.

Astrolojide ve mitolojide Eros aşk ve tutkuyu temsil eder. Psyche ise ruh demektir ve ruhun hallerinden olan mutluluk ve travmalarla ilişkilendirilir.

Aynı zamanda Eros ve psyche asteroitleri uranyen astroloji alanında ruh ikizi göstergelerindendir. Eğer ilişki haritalarında bir kişinin erosu ile karşısındakinin psychesi kavuşursa bu dünyada kavuşma garantilidirler.

Bir zamanlar güzelliğiyle ün salmış Kraliyet ailesinin en küçük kızı olan fani bir prenses olan Psyche, güzelliğiyle Afrodite rakip gösterilirmiş. Hatta Afroditten daha güzel olduğu iddia edilmiş. Bu yüzden halk Afrodit yerine Psycheye saygı duymaya başlamış.

Öfkeli Afrodit oğlu Erostan bu konuyu çözmesi için bir ricada bulundu ve

“Gücünü kullan ve bu kızı, şimdiye kadar Dünya’da yürüyen en aşağılık yaratığa aşık et” dedi.

Bu görevi uygulamak için giden Eros psycheyi görür görmez kendi okuyla psycheye aşık oldu.

Ama psyche öyle yalnızdı ki herkes sadece onun güzelliğini arzuluyordu. Her şey fizikseldi. Herkesin arzusu fizikseldi. Halbuki Psyche Ruh demekti. Asıl olan ruhunun sevgiye ihtiyacıydı. Erkekler onun güzelliğini taşıyamacakları düşüncesiyle Psyche ile evlenmekten korkuyorlardı.

Bunun üzerine Psyche evlenebilmesi için Apollonun huzuruna götürüldü. Ve Apollo psychenin evlenebilmesi için bir dağın zirvesinde yalnızca beklemesi gerektiğini söyledi. Böylelikle güçlü bir canavar gelip onu eşi olarak taşıyacaktı.

Psyche söylenildiği gibi zirveye bırakıldı ve beklemeye başladı.
Bir gün tatlı bir rüzgar ile uykuya daldı ve uyandığında kendini bir evin eşiğinde buldu. İçeriye davet edildi. Ancak kimseyi göremiyordu. Sadece yumuşak bir arp sesi duyuyordu. Akşam olduğunda ise yanında biri belirdi fakat yüzünü göremiyordu. Kandiller sönüktü. Hiç ışık yoktu.
O canavar bir koca beklerken tam tersi içini huzurla dolduran hayallerindeki kişinin yanında olduğunu hissetmişti.

Fakat gündüzleri kocası kayboluyordu. Sadece geceleri yanında oluyordu. Günler geçtikçe Psyche ailesini özledi ve eşinden izin isteyerek ailesiyle görüştü hasret giderdi. Ancak ailesi özellikle psychenin kız kardeşleri yaşantısını servetini ve tüm güzel imkanlarını kıskandıkları için psycheye kocasının canavar olup olmadığını onun yüzünü merak edip etmediğini sordu. O bir canavar olmasa yüzünü gösterirdi. Senden saklamasının sebebi ondan soğumaman için diyerek psychenin kalbine şüphe düşürdüler.
Psyche içinden şu sözleri geçirdi

“Gece derin uykuya daldığında, onu görmek için bir mum yakacağım. O bir canavarsa onu öldürürüm. Aksi takdirde, mumu kapatacağım ve mutlu bir şekilde uyumaya gideceğim .” Kocasının tüm uyarılarını unutarak karar vermişti.

O gece Psyche mumu yaktı ve güzeller güzeli Erosu ve kanatlarını gördü. Mutluluktan havalara uçta fakat mumun yağının bir damlası Eros’un üzerine damladı ve Eros uyanıp güvensiz davranan Psycheyi Aşk güvensiz yaşanmaz diyerek terk etti.

Psyche her yerde Eros’unu aradı. Son çare olarak Afrodite gitti ve Afrodit hem oğluna olan aşkını kanıtlaması hem de intikam almak için Psycheye üç görev verdi.
Bu üç tehlikeli görevi de başardığı halde Afrodit intikam duygusundan vazgeçmeyerek Psychenin bir ömür kendine hizmet etmesini istedi.

Bunu duyan tanrılar acımasız olaya el atmak istedi ve Haber tanrısı Hermes ( Merkür ) aracılığıyla Eros’un tüm olan biteni öğrenmesine vesile oldular.
Yaşananları duyan Eros’un kalbi yumuşadı ve Psycheyi affetti.

Düğün hediyesi olarak Zeus, Psyche’yi ölümsüzleştirdi ve Tanrıların içeceği olan ambrosiyi tatmasına izin verdi. Böylelikle kocası Eros ile gökyüzünde mutlu Mesut yaşadılar ve yeryüzünün tek güzellik Tanrısı da Afrodit oldu.

Peki sizin aşk hayatınız nasıl olacak?

Şimdi böyle anlamlı bir aşk hikayesi ile 9 Kasım 16 Kasım haftasındaki olumsuz açılarla gökyüzünün ne ilgisi var diyebilir bazıları. Ancak eril ve dişil enerjiyi karşı karşıya getiren Venüs Mars karşıtlığı aslında Eros ve Psyche gibi uzak düşmeyi, uzak düşerken birbirine olan sevginin farkındalığına erişmeyi de etkiler. Bu haftaki açılar ilişkilerdeki tutkuyu en derininizden hissetmenize sebep olacaktır. Aşk ve tutkuyla kalın ..

Yorum yap

Kategoriler

Astroloji Danışmanlıkları İçin Tıklayın👇

Kategoriler

Doğum Haritası Analizi ile Kaderinizin Kilidini Açın

Kapsamlı analiz, kişiselleştirilmiş iç görüler ve kendinizi keşfetme yolculuğunuzda uzman rehberliği. Doğum haritası analizinizi şimdi alın.