zodiac sign 2532970 1280
Astroloji Yorumcusu > Burçlar > Astrolojide Evler ve Anlamları – 2020

Astrolojide Evler ve Anlamları – 2020

Astrolojik haritalar aynı zamanda horoskop olarak tabir ettiğimiz daireler 360 dereceden oluşur ve bu daire her biri 30’ar derecelik 12 kısımdan oluşur ve bu kısımlara EV adını veririz. Astrolojide bu evlerin hepsinin özel anlamları vardır. Gelin birlikte hayatlarımıza dair anlamları olan bu evleri detaylandıralım.

Astrolojide 1. Evin anlamı

1.ev Koç burcunun doğal evidir. Ateş burçları bu evde rahat eder. Mars gezegenin bu evde yerleşimi ise yine savaşçı ve ateşi simgeleyen bir gezegen olduğundan kendi evindeymişçesine rahat eder. Koç burcuna ait olduğu için öncü niteliktedir. Hayatımızdaki öncelikleri temsil eden bir ev olması da durum ile bağdaşmaktadır.

Birinci ev aynı zamanda yükselen burcumuzun bulunduğu evdir. Bizim dışarıdan nasıl göründüğümüzü anlamak için bu eve bakmamız gerekir.Koç burcuna ait olması sebebiyle başlangıçları, eyleme geçebilme dürtüsünü, benliği, fizikselliği temsil eder. Bu evde konumlanmış olan burcun yönettiği gezegen benlik duygunuzu tetikleyen noktanın nerede olduğu bilgisini bizlere vermektedir.

Astrolojide 2.evin anlamı

2.ev boğa burcunun doğal evidir. Yönetici gezegeni Venüs olduğu için bu evi Venüs yönetir ve sabit nitelikte olmakla beraber toprak elementi sınıfında yer alır.

Boğa Burcu maddi değerlerle ilişkilendirildiği için ikinci ev bizlere kazandığımız maddi varlıklar hakkında bilgi verir. Kendimizi güvende hissedebilmek için kazandığımız paralar, yaptığımız kıymetli yatırımlar, değerlerimiz bu evin konularıyla ilişkilendirilir.

Astrolojide 3. Evin anlamı

3.ev ikizler burcunun doğal evidir. Yönetici gezegeni Merkür olduğundan bu evi Merkür yönetir. Hava grubuna ait olan bu ev değişken niteliktedir.

İkizler burcuna ait olan bu evin yönetici Merkür bizlerin düşünce sistemini temsil eder. Kişi Merkürü kadar iletişim kurabilir. Merkürü kadar idrak edebilir.

3.ev yakın çevremizi, kardeşleri, komşuları, kuzenleri, ilkokul eğitimimizi, yakın mesafe kısa yolculukları, sözleşmeleri, anlaşmaları, trafiği ve araçları temsil eder.

Astrolojide 4.evin anlamı

4.Ev yengeç burcunun doğal evidir. Yönettiği gezegen Ay’dır. Su grubuna ait olan bu ev öncü burçlar sınıfına dahildir. Köşe evlerden biri olduğu için hayatımızdaki öncelik olan kısmı temsil eder.

4.ev ailemizi, evimizi, gayrimenkullerimizi, atalarımızı ve kökenimizi temsil eder. Kişinin iç dünyasını, psikolojik ruh halini bu evdeki kombinasyonları değerlendirerek ortaya cıkarabilirsiniz.

4.ev aynı zamanda su grubuna dahil olan yengeç burcuna ait olması sebebiyle hafızayı, geçmişimizi temsil eder. Gayrimenkulleri temsil ettiği gibi arsa, define, kabir gibi konular da bu eve aittir.

Astrolojide 5.evin anlamı

5.evin doğal evi Aslan burcudur. Aslan burcunun yönetici gezegeni güneş olduğu için bu evi de yöneten gezegenimiz Güneştir. Ateş elementine dahil olup sabit nitelikli bir evdir.

5.ev aşk hayatımızı, çocuklarımızı, hobilerimizi şansımızı, şans oyunları ve kumar gibi konuları temsil eder.

Sahneyi ve göz önünde bulunmayı seven Aslan burcuna ait olan bu evdeki kombinasyonlara bakarak hangi konuda ön planda olmak istediğimiz hakkında fikir sahibi olabiliriz.

Astrolojide 6.evin anlamı

6.ev başak burcunun doğal evidir. Yönetici gezegeni Merkür olduğu için bu gezegenin de doğal evi olup toprak burcu elementine ait ve sabit niteliklidir.

6.ev hayatımızdaki günlük rutinleri, fiziksel sağlığımızı, hizmet sektörünü, iş hayatımızı, iş arkadaşlarımızı, hayvanlarla olan ilişkimizi ve eğitim hayatımızı temsil eder.

Astrolojide 7. Evin anlamı

7.ev terazi burcunun doğal evidir. Yönetici gezegeni Venüs olduğundan doğal yönetici gezegeni de Venüstür. Hava elementine mensup olup öncü niteliktedir.

Astrolojide 7. Ev uzun vadeli, ciddi ilişkileri simgeler. Evlilik ya da evlilik doğrultusunda zaman geçirdiğiniz kişinin haritasında 7.ev ile ilgili bağlantınız mutlaka vardır. Koç burcunun karşıt aksında olduğu için benden çok biz demeyi öğreten bir evdir. Aynı zamanda iş ortaklıklarını, açık düşmanlıkları da bu evin konuları temsil eder.

Astrolojide 8.evin anlamı

8.ev akrep burcunun doğal evidir. Akrep burcunun yönetici gezegeni Mars ve plüto olduğu için bu evin doğal gezegenleridir.

8.evin ana konuları ortak kazanılan paralar, krediler, borçlar, faiz, miras, nafaka, eşin maddi kazanımları, okült konular, metafizik ötesi, ölüm, ameliyat, hastalıklar, yaralanmalar, cinsellik ve ruhun şifalanması gereken karanlık yanı bu evin konularıyla ilişkilendirilir.

Astrolojide 9.evin anlamı

9.ev yay burcunun doğal evidir. Yay burcunun yönetici gezegeni jüpiter olduğu için bu evin doğal gezegeni de Jüpiterdir.

9.ev konuları çok geniştir. Din, felsefe, astroloji gibi alanlar hakkında fikir sahibi olabilmek için bu evin konularına bakmamız gerekir. Tanrıyla olan bağlantınız, neye inandığınız hangi alanda fanatik olduğunuz gibi konulara aydınlık getiren evdir. Uzak mesafe seyahatler, farklı kültürler, yüksek öğrenim, sosyal medya, basın-yayın, dış ticaret, yabancı dil, uzak akraba ilişkileri, hukuki konular, mahkemeler, boşanmalar 9.evin konularıdır.

Astrolojide 10.evin anlamı

10.ev oğlak burcunun doğal evidir. Oğlak burcunun yönetici gezegeni Satürn olduğu için 10.evin doğal gezegeni de Satürndür.

10.ev kariyerimizi, mesleğimizi, statümüzü, itibarımızı, sorumluluk aldığımız alanları, topluma nasıl bir algı yansıttığımız, otorite figürleri, anne, baba patron, eş gibi kişileri ve konuları temsil etmektedir.

Astrolojide 11.evin anlamı

11.ev kova burcunun doğal evidir. Kova burcunun yönetici gezegenleri Satürn ve Uranüstür. Bu yüzden Satürn ve Uranüs 11.evin doğal gezegenleridir.

11.ev ideallerimizi, hayallerimizi, hayata dair arzularımızı, sosyal çevremizi, arkadaşlıklarımızı ve ani kazanılan paraları ifade etmektedir.

Astrolojide 12.evin anlamı

12.ev balık burcunun doğal evidir.Balık burcunun yönetici gezegenleri Jüpiter ve Neptün olduğu için bu evin doğal gezegenleri Jüpiter ve Neptün’dür.

12.ev ruh sağlığımızı, bilinçaltımızı, uykumuzu , gördüğümüz rüyaları , kurduğumuz hayalleri, ettiğimiz yardımları ve yardım kurumlarını, fedakarlıklarımızı, kapalı alanları, hastaneleri, hapishaneleri temsil eder. 12.ev aynı zamanda gizemli konuları, ruhu ve ruhuna dair kontrol edemediği karanlık tarafı da ifade edebilir.

Yorum yap

Kategoriler

Astroloji Danışmanlıkları İçin Tıklayın👇

Kategoriler

Doğum Haritası Analizi ile Kaderinizin Kilidini Açın

Kapsamlı analiz, kişiselleştirilmiş iç görüler ve kendinizi keşfetme yolculuğunuzda uzman rehberliği. Doğum haritası analizinizi şimdi alın.