D5EC8911 4C4C 4019 A0F8 89F7083FF486
Astroloji Yorumcusu > Burçlar > Astrolojide evlilik ve Juno asteroidi

Astrolojide evlilik ve Juno asteroidi

Astrolojide evlilik ve Juno asteroidi :
Kullandığım görsel Vienna’daki Avusturya Parlamentosu girişinde “Pallas Athena” çeşmesinin önünde yer alan Zeus ve Hera’nın heykelidir. Sizlere bugün transit konumda akrepteki yolculuğunu tamamlayarak Yay burcuna geçiş yapan kültürler boyunca adından çokça söz ettirmiş Yunan mitolojisindeki ismiyle tanıdığımız Hera, astrolojideki ismiyleyse Juno olarak bildiğimiz evlilik Tanrıçasından bahsetmek istiyorum.
Hera ve Zeus, Olimpos dağında hüküm süren karı-koca tanrılardı. Hera güçlü bir Tanrıçaydı. Hatta o kadar güçlüydü ki Truva savaşının başlamasındaki ana sebeplerden biri kendisidir.

Evlilik kurumuna sonsuz saygı duyan Hera, Zeus’un çapkınlığının aksine çok sadakatliydi.

Astrolojideyse asteroid olarak juno şeklinde isimlenmiştir. Özellikle kadınların doğum haritalarında nasıl bir erkekle evlenecekleri hakkında fikir sahibi olmamızı sağlar.
Aslında astrolojide evlilik kavramı diye bir şey yoktur. Zaman kavramı vardır. Astrolojide günümüze uyarlı evlilik dediğimizde ilk bakmamız gereken yerlerin başında 7.ev gelir ve aslında 7.ev uzun zaman geçirilen ilişkileri temsil eder. Günümüzde hukuki olarak bunun karşılığı evliliktir. 7.ev konularından bir diğeri ise ortaklıklar, sözleşmelerdir. Aslında iki kişinin birbirine sadakat ve mutluluk sözü vermesidir. Tıpkı Zeus ve Hera’da olduğu gibi..
Zeus’un çapkın fıtratına karşı Hera’nın aldığı gibi sözler alırız uzun soluklu olmasını ümit edilen ilişkilerden ya da öyle umarız. Bu yüzden Hera aldığı sözle aslında kadınların ve evlilik kurumunun koruyucusudur.

Transit juno akrep burcundaki huzursuz seyahatini sonlandırarak Yay burcuna geçiş yaptı. 2021 yılının Kasım ayına kadar juno yay etkisinde olacağız. Bu da demek oluyor ki kolektif olarak ilişkiler daha neşeli bir hal alacak. Yay Burcu’nun temalarının başında gelen Bilgi-Öğrenme-Felsefe-Derinleşme konularıyla hemhal olan ilişkileri tercih edeceğiz, bu tarz kişilere çekileceğiz.

İkiz ruh ve ruh eşi yolculuklarında ise Aralık- Ocak- Şubat ayları özellikle Kova-Aslan, İkizler-Yay yerleşimleri olanlar için çok önemli. Sadece güneş burcunuz ve yükseleniniz değil harita bütününde 5/11 , 1/7 aksındaki yerleşimlerinizi de dikkate alın. Kadersel eşlerinizle bu üç ay içerisinde tanışmanız çok kuvvetli bir ihtimal. Sevgiler 💕

Yorum yap

Kategoriler

Astroloji Danışmanlıkları İçin Tıklayın👇

Kategoriler

Büyük
İndirim
20%

Bütün astroloji danışmanlıklarında geçerli!