0B571CCB 261E 4352 836C F7A0967CFA00
Astroloji Yorumcusu > Burçlar > Ay Suyu nedir ne işe yarar ?

Ay Suyu nedir ne işe yarar ?

Ay suyu nedir ne işe yarar ? Ay suyu, özel zaman dilimlerinde Ay’ın göksel pozisyonuna göre yapılan bir çeşit ritüeldir. Ezoterik öğretilere göre suyun bir hafızası vardır. Astrolojide ise su grupları sezgiselliği ile bilinir

Ay suyu nedir ? Water moon nedir?

Water moon ingilizcede ay suyu demektir. Bu ritüel water moon olarak popüler olmuştur.

Ay suyu, özel zaman dilimlerinde Ay’ın göksel pozisyonuna göre yapılan bir çeşit ritüeldir. Ezoterik öğretilere göre suyun bir hafızası vardır. Astrolojide ise su grupları sezgiselliği ile bilinir. Ay’ın dünyamıza uyguladığı çekim gücü okyanuslardaki medcezirlerden de belli olur. Bu yüzden Ay’ın suya uyguladığı enerji kaçınılmaz bir gerçektir. Dolunaylar ve yeniaylara özgü yapılan bir ritüel olan ay suyu nasıl yapılır gelin birlikte öğrenelim.

Ay suyu ne zaman yapılır ?

Ay suyu astrolojik olarak özel kabul edilen zaman dilimlerinde yapılır. Bu zaman dilimleri yeniaylar ve dolunaylardır.

Yeni aylar hayatlarımızda başlangıç enerjisini aktive eder bu yüzden bir şeye niyet etmek, beyan etmek, başlangıç yapmak istediğiniz konular var ise bunun için yeni ay suyu ritüelini yapabilirsiniz.

Dolunaylar hayatlarımızda tamamlanmaları ifade eder. Bu yüzden hayatlarınızda tamamlamak, başarmak, oldurmak istediğiniz konular var ise bunun için dolunay suyu ritüelini yapabilirsiniz.

Ay suyu nasıl yapılır ?

Ay suyu yapmaya başlamadan önce bir pentagram oluşturun. Bu pentagramı ay suyunu koyacağınız evinizin balkonu, terası, bahçesi gibi bir açık alana çizin. Pentagram dört elementi aktif ederek simyayı oluşturan, evrenin birliğini, düzenini, sonsuzluğunu ve dengesini simgeleyen 5 köşeli yıldızdır.

Pentagramımızı çizdikten sonra doğadaki 4 elementi aktif etmek adına yıldızın köşe noktalarına her bir elementi uygulamamız gerekir. Bunun için bir miktar toprak, bir adet mum yakmak, ve bir kap su koymak yeterlidir. Çünkü açık alanda yapılacağı için hava elementi zaten aktiftir. O yüzden bir köşe boş kalacaktır.

Pentagramımızı uyguladıktan sonra bir cam kavanozu alıp adaçayı tütsüsü yakarak kavanozumuzu kötü enerjilerden arındırırız. Arındırdığımız kavanozun içine ise bir çay kaşığı Himalaya tuzu ya da mineralli diğer tuzlardan da ekleyebilirsiniz. Eğer ay suyunuzu içmek için yapıyorsanız tuz miktarını az tutun ya da tercih etmeyebilirsiniz.

Kadim öğretilere göre tuzun şifa gücü olduğuna inanılır ve bir nevi terapi niteliği taşıdığı söylenir. Özellikle akciğer rahatsızlığı tedavilerinde sık sık şifa konusunda başrol olmuştur. Bu yüzden tuzun şifasına eklediğimiz kavanozumuza sakinleştiren, psişik gücü tetikleyen, rüyalarda iyileştirici rol oynayan ve uyku konforunu arttıran lavanta tohumlarından da bir çay kaşığı ekliyoruz.

Antiseptik özelliğe sahip olan adaçayından iki dal kadar kavanozunuza ekleyin.


Yine kötü enerji, nazar ve büyüye karşı koruyucu etkisi olan üzerlik tohumlarını da ilave ederek istediğiniz miktardaki suyu ekleyin ve cam kavanozunuzu açık alanda ay ışığı alacak şekilde bekletin.  Ay suyu ritüelini yaparken dikkat etmeniz gereken en önemli kurallardan biri ay ışığı alsın diye beklemeye bıraktığınız suyunuzun gün ışığı görmemesidir. Gün ışığından önce hazırladığınız ay suyunu alın ve kavanozunuzun ağzını kapatın ve bir mum yardımı ile mühürleyin.Kavanozu  mühürlerken tamamlanmak  istediğiniz ya da başlangıç yapmak istediğiniz konuyu sesli bir şekilde üç defa tekrar edin. Cümleleriniz dudaklarınızdan dökülürken isteklerinizi imajine edin. Tataaam ay suyunuz hazır.

Ay suyunuzu iki gün dinlendikten sonra kullanabilirsiniz. 

Ay suyunuzu banyo suyunuza karıştırabilir, evinizin istediğiniz köşesini silebilirsiniz. Ay suyunuzu hazırlarken kullandığınız malzemeler sağlığınıza zarar vermeyecek dozda ise aynı zamanda alerjik reaksiyonlar göstermeyeceğinizden emin iseniz az bir miktar içedebilirsiniz.

Yorum yap

Kategoriler

Astroloji Danışmanlıkları İçin Tıklayın👇

Kategoriler

Doğum Haritası Analizi ile Kaderinizin Kilidini Açın

Kapsamlı analiz, kişiselleştirilmiş iç görüler ve kendinizi keşfetme yolculuğunuzda uzman rehberliği. Doğum haritası analizinizi şimdi alın.