E8800440 A78D 49A3 8E94 0181FF472DC7
Astroloji Yorumcusu > Burçlar > Güneş Sirius Kavuşumu 2021

Güneş Sirius Kavuşumu 2021

Güneş Sirius Kavuşumu 2021
5-6-7 Temmuz boyunca Güneş-Sirius kavuşumu yaşanacak ! En yoğun etki 6 Temmuzdadır. Sodep, Şira-i Genuyye,Soltis,Kasista, Tisas gibi bir çok isimle anılan bu yıldız tarihler boyunca gökyüzünde gerek parlaklığıyla gerek insan kaderine etkisi ile adından çokça söz ettirmiştir. Kur’an-ı Kerim’de ismi geçen tek yıldızdır. Necm suresi 49.ayette Şira yıldızı olarak anılır. Necm suresi 9.ayette ise yıldızın yörüngesine atıfta bulunulur.
Sirius yıldızı A ve B şeklinde çift yıldız grubundadır ve iki yıldızın yörüngesi 9.ayette bahsedildiği gibi yay şeklindedir. Bu iki yıldız birbirleri etrafındaki olan döngülerini tam 49.9 yılda tamamlıyor. Sizce de bir hayli manidar değil mi ? İlk olarak secde ayeti ihtiva eden sure ise yine Necm suresi ile bildirilmiştir. Bu yüzden Sirius günlerinde dua dilek ve meditasyon gibi çalışmalarda bulunabilirsiniz. Bu özel günde 3, 22, 23, 44, 49 ya da 50 defa necm suresi okumakta fazilet vardır.

Sirius, Eski Mısırlılar için çok önemliydi çünkü Nil nehrinin taşması bu yıldızın döngülerine göre ayarlıydı.Sirius sabit yıldızı Mars ve Jüpiter doğasındadır. Savaşçı, zengin, şanslı, özellikleri ile nam salmıştır. Zodyakta 14 derece Yengeç burcunda yer almaktadır. Ayrıca Yaz Köpek Günleri ile önemli ölçüde bağlantılı olan bu yıldız, yılın en sıcak günlerinin başlangıcının da habercisidir. Birçok antik kültür, Sirius’u bir köpek veya kurt olarak tanımlar. İsmini burdan alan “Yaz köpek günleri “ Yaklaşık 3 Temmuz’dan 11 Ağustos’a kadar olan, yazın en şehvetli döneminin adıdır. Akdeniz’e kıyısı olan ülkelerdeki gözlemciler tarafından isimlendirilen bu sürenin, Güneş sirius kavuşumundan 20 gün öncesinden 20 gün sonrasına kadar uzandığı hesaplanmıştır.

Mısırlılar için Sirius, dünyanın kaderinin ve kendi kişisel ölümsüzlüklerinin anahtarıydı. Bedenlerini daha yüksek ölümsüz bir forma dönüştürebilen Sirius’un enerjisiyle rezonansa giren özel “Yıldız İlaçları” hazırlarlardı. Giza piramitlerini de Orion takım yıldızındaki üç yıldız ile hizalamalarının sebebi de budur.

Sirius yıldızı Mısırlılar için o kadar önemliydi ki, helyak doğuşu ile tekrar güneşle birbirini besledikleri bu 70 günlük sürede cenaze törenleri adına özel çalışmalar yaptılar. Bir kral öldüğünde, defin gerçekleştiğinde ölümden 70 gün sonra, kralın yıldızlarda “yeniden doğduğunu” sembolize eden bu döngü onlar için kutsaldı.

Yine ülkeler haritalarında Sirius yıldızı belirgin bir şekilde göze çarpmaktadır. 4 Temmuz doğumlu olan Amerika Birleşik Devletleri Yengeç burcudur. Yani ülke haritasının güneşi ile sirius yıldızı kavuşum yapmaktadır.

Doğum haritalarında Güneş sirius kavuşumu olanlar olumlu koşullarda Şan-şöhret başarı ve liderlikle karşılaşır. Örneğin Frida Kahlo, George W. Bush gibi

Sirius yıldızı simyasal çalışmalarda ardıç ile ilişkilendirilir. Medikal astrolojide ise sağ meme ucunu simgeler

Yorum yap

Kategoriler

Astroloji Danışmanlıkları İçin Tıklayın👇

Kategoriler

Doğum Haritası Analizi ile Kaderinizin Kilidini Açın

Kapsamlı analiz, kişiselleştirilmiş iç görüler ve kendinizi keşfetme yolculuğunuzda uzman rehberliği. Doğum haritası analizinizi şimdi alın.