21 Mayıs - 21 Haziran Hangi Burç? İkizler Burcunun Özellikleri ve Burçların Tarihleri 2020
Astroloji Yorumcusu > Burçlar > İkizler Burcu > 21 Mayıs – 21 Haziran Hangi Burç? İkizler Burcunun Özellikleri ve Burçların Tarihleri 2020

21 Mayıs – 21 Haziran Hangi Burç? İkizler Burcunun Özellikleri ve Burçların Tarihleri 2020

İkizler burcu hava grubu elementi sınıfında bulanan değişken nitelikte bir burçtur. Doğum haritasında 3.ev konularını yönetir. Ve ikizler burcunun yönetici gezegeni Merkür’dür.

İkizler Burcunun Özellikleri

Bu yüzden ikizler burcu kişiler için iletişim çok önemlidir. İletişim kuramadığı kimselerle bağ kurmaları çok zordur. Aynı zaman da merak duyguları çok gelişmiş olan bu kişiler için bilgi ve öğrenme duygusu en güçlü haz kaynağıdır. Aldıkları bilginin işlevselliğinden ziyade yeni şeyleri keşfetme iç güdüsüne dayanan merakın vermiş olduğu doyum onları cezbeder.

Doğum haritalarında 3.ev konularından biri aktif zihinde. Bu kadar bilgi birikimine sahip kimseler aynı zamanda muazzam bir pratik zekaya sahiptir. Espri anlayışları da pratik zekanın vermiş olduğu kıvraklıktan kaynaklı marjinallik uyandırır. Değişikliklere çok çabuk adaptasyon sağlamaların en büyük sebebi de budur. Bazen çevrelerince anlaşılamayıp denge sorunuyla suçlansalar da aslında ordan bilgiye dair doyum sağlayamadıkları için uzaklaşırlar. Hiperaktif bir yapıları vardır ve çok çabuk sıkılabilirler. Çünkü tahmin edilebilir olaylar ve iletişimler yine onlar için fazlasıyla sıkıcıdır. Duygusal ilişkilerden ziyade arkadaşlıklarına daha çok önem verirler. İkizler burcu için insan en önemli bilgi kaynağıdır.

Dualite prenbine göre ikizler burcu Ruh ikizlerini de temsil etmektedir. İkizler burcu mitolojiye göre Zeus’un iki kardeşi birbirinden ayırmadan yıldızlar arasına yerleştirmesi olayından dolayı ikiz kardeşliği de temsil etmektedir.

Medikal astrolojiye göre ise vücudumuzdaki ikili organlarımızı akciğerlerimizi, ellerimizi, parmaklarımızı, ayaklarımızı ikizler burcu temsil etmektedir.

Doğum haritalarında ikizler burcu gezegenleri olanların olumsuz açılar alması durumunda kişiye karar vermekte güçlük, dedikoduya meyilli olma, fazla meraktan kaynaklı rahatsız edici şekilde soru sorma gibi yansımalar söz konusu olabilir.

İkizler burçları aşk hayatında karşılarındaki kişileri daima zorlar sebebi ise partnerlerinin kendileri gibi değişime çabuk adapte olsun istemelerinden kaynaklıdır. Fazla duygusallıktan ziyade eğlence ve bilgi arayan bu burç kişilerinin odağını kendinizde tutmak için yapmanız gereken her gün yeni bir bilgi vermektir. Bilginin işlevi önemli değil. İlgi uyandırmanız yeterlidir.

İkizler burcu kariyer konusunda iletişime yönelik tüm meslek gruplarında başarılıdır. Dinleyecek kadar sabırlı değillerse bile anlatmak, konuşmak onların işidir.

Yorum yap

Kategoriler

Astroloji Danışmanlıkları İçin Tıklayın👇

Kategoriler

Doğum Haritası Analizi ile Kaderinizin Kilidini Açın

Kapsamlı analiz, kişiselleştirilmiş iç görüler ve kendinizi keşfetme yolculuğunuzda uzman rehberliği. Doğum haritası analizinizi şimdi alın.