121195ED 1F48 48C8 8E53 E3F0E318CAC1
Astroloji Yorumcusu > Burçlar > Kassandra astroloji ve mitolojide ne anlama gelir ?

Kassandra astroloji ve mitolojide ne anlama gelir ?

Kassandra astroloji ve mitolojide ne anlama gelir?Kassandra, Truva kraliyet ailesinin kızlarından biriydi.O, Helenus’un ikiz kız kardeşi ve Paris ve Hector da dahil olmak üzere on yedi kardeşin kız kardeşiydi. İkizler bebekken, kehanet tanrısı onuruna bir festivali kutlamak için ebeveynleriyle Apollon tapınağına eşlik ettiler. Ayin sırasında ikizler derin bir uykuya daldı. İki tapınak yılanı uyurken sepetlerine girdi ve kulaklarına kehanet armağanını (veya zehri) ısırarak onların ruhuna işledi. O günden itibaren hem Kassandra hem de Helenus kehanet doğaları ile tanınmaya başladılar.

Kehanet yeteneğine sahip ola Kassandra tapınağa yeniden girdiğinde, kehanet tanrısının sesi olan Pythia olarak çağrıldı. Apollo onu görür görmez aşık oldu ve onun arzusuna karşılık vermesini istedi. Kassandra bedene değil, ruhen Tanrı’ya tapınmayı tercih ederek ilişkinin cinsel tamamlanmasını reddetti. Öfkeli Apollo, reddedilmesinin intikamını almanın bir yolunu buldu. Çok gençken ona verdiği kehanet hediyesini geri alamayacağını bilerek, kehanetlerine kimsenin inanmaması için ona lanet etti. Tanrı ona bir öpücük için yalvardı ve Kassandra izin verdi. Tanrı Apollo öpmek için ağzını açarken, başkalarının artık onun kehanetlerine değer vermemesini sağlamak için lanetini Kassandra’nın ağzına tükürdü.

Anadolu’da da ağza tükürme, yeteneklerin ya da aklın bulaşması için uygulanmış yaygın bir gelenektir ve kökeni Apollo’nun Kassandra’nın ağzına tükürmesine dayanmaktadır.

İnsanların, Truva’nın düşüşü ya da diğer tahminlerinden herhangi biri hakkındaki uyarılarını dinlemeyi reddettikleri için kehanetlerinin gerçekleşeceğini bilmenin dehşeti ile birlikte tahminlerinin sürekli olarak reddedilmesi onu deliliğe sürükledi.

Psikolojide Kassandra metaforu, kişisel doğrularını söyleyen ancak inanmayanlara ve bundan kaynaklanan ıstıraba atıfta bulunmak için de kullanılır.

Astrolojide Kassandra ve anlamı:

Asteroid Kassandra (numara 114), 23 Temmuz 1871’de Christian Heinrich Friedrich Peters tarafından keşfedildi.

Kassandra, başkalarının söylediklerine ve somut kanıtları olmamasına rağmen içgüdülerinize güvenmeniz gereken yerdir.

•   Başkalarının seni dinlemediğini hissettiğin yer
•   Haklı olduğunu bildiğin ama yanlış görüldüğün yer
•   İnandığın şey için alaya alınabileceğin yer
•   Güvenilirlikten yoksun hissettiğin yer
•   Gördüğün gerçeği söylemek zorunda hissettiğin yerde
•   İçgüdülerinizi dinlemeniz ve başkalarının sizi batırmasına izin vermemeniz gereken yer
•   Kendinize güvenmeniz gereken yer, çünkü akıl sağlığınız buna bağlı

Kassandra, Truva yağmalandığında Yunanlılar tarafından tecavüze uğrayıp köleleştirildiği için insanlar size inanmazlarsa kurban olacağınız alanı da gösterebilir.

Öte yandan Kassandra’nın ikiz kardeşi Helenos, inanılmayı, ancak henüz ayırt etmeyi öğrenmemiş veya ne zaman bir şey söyleyip ne zaman konuşmayacağını öğrenmemiş olmayı temsil eder. Pythia nerede öğrendiğimizi ve bu enerjiyle başa çıkacak kadar olgunlaştığımızı, nerede dürüst olabileceğimizi ve inanabileceğimizi, ancak ne zaman hiçbir şey yapmamanın daha iyi olacağını anlayabileceğimizi gösterir.

Anahtar Kelimeler
Kehanet, tahmin, psişik,bilme, önsezi. Tavsiye vermek. Sağırlık
Susturmak, duyulmamak, suçlanmak, alay etmek, akıl sağlığınızdan şüphe duymak, çılgınca bulunmak. Histeri, dengesizlik, delilik Kendine güven.

Yorum yap

Kategoriler

Astroloji Danışmanlıkları İçin Tıklayın👇

Kategoriler

Büyük
İndirim
20%

Bütün astroloji danışmanlıklarında geçerli!