21 Mart- 21 Nisan Hangi Burç? Koç Burcunun Özellikleri ve Burçların Tarihleri 2020
Astroloji Yorumcusu > Burçlar > Koç Burcu > 21 Mart – 21 Nisan Hangi Burç? Koç Burcunun Özellikleri ve Burçların Tarihleri 2020

21 Mart – 21 Nisan Hangi Burç? Koç Burcunun Özellikleri ve Burçların Tarihleri 2020

Öncü burçlardan biri olan Koç burcu Ateş elementine sahiptir. Yönetici gezegeni de Mars’tır. Bu yüzden zodyağın ilk burcu olan Koç burçları savaşçı bir karakter yapısına sahiptir.

Koç Burcunun Özellikleri

Dürtüsel ve eylemseldirler. Hareket etme kabiliyetleri gelişmiş olması sebebiyle spora karşı çok yeteneklidirler. Spor dünyasında başarılı olan kişilerin haritalarındaki Koç burcu vurgusu tesadüf olmasa gerek. Ronaldinho, Sergio Ramos, Roberto Carlos bunlardan sadece bir kaçıdır. Bu yüzden Koç burcu fiziksel görünümümüzü de ifade etmektedir. Bu burca sahip kişilerin benlik duygusu ön plandadır.

Bir Koç burcunu harekete geçirmek için “ Sen bu işi yapamazsın” demeniz yeterlidir. Görün bakalım elinden geleni yapıyor mu yapamıyor mu ?
Koç burçları için itibarları çok önemlidir. İşin maddi yani bu yüzden ikinci plandadır.Ne kadar aceleci olsalar da daima planlıdırlar. Bulundukları ortamı yönetmek onların işidir. Doğuştan lider formunda hayata başlamışlardır.

Öfkeleri saman alevi gibidir. Ani parladıkları gibi çokta çabuk sakinleşirler. Karşılarındaki kişileri rahatlıkla kendilerine inandırabilirler. Çünkü söylediklerini inanarak söylerler ve karşı tarafa bunu geçirirler. Aynı zamanda çok özgüvenlidirler. Ortamın nabzı onlara bağlıdır. Enerjileri yüksektir ve ortama neşe katarlar. Yeter ki Koç burçlarının hevesini kırmayın. Zaten sıkılgan bir yapıya sahip olan Koç burçları agresyonu sevdikleri için ani öfke patlamalarına meyilli oldukları gibi inat konusunda da önlerine kimseyi geçirmezler. Aşırı kıskançlık duyguları da olumsuz yönlerinden bir diğeridir. En tahammül edemedikleri nokta ise bir başkasının başarısı ile kıyas edilmektir.

Koç burcu medikal astrolojide baş, yüz, çene bölgesi, dişler, salgı bezlerini temsil etmektedir
Yönetici gezegeni Mars olduğu için kazalar ve yaralanmalar aceleci tavrından kaynaklı sakarlıklar yüzünden başına aksilikler açabilme potansiyeli yüksek bir burçtur.

Koç burçlarının aşk ve cinsel yaşantıları ise şu şekildedir. Benim dedikleri kimse sadece onlara aittir. Sevgiyi paylaşma fikrine tahammül bile edemezler bu yüzden kıskançlıkları ön plana çıkmaktadır. Ancak kendileri de çok flörtöz bir yapıya sahiptir. Çok tutkulu yanlarına bu kadar flörtöz bir yapı eklendiğinde biraz ayran gönüllülük yakıştırması ayıp olmaz umarım. Cinsel yaşantılarında ise her koşulda tutkuları ve libidoları yüksektir. İlişki anında kontrolün onlarda olmasından haz alırlar ve kendi tatminleri daha ön plandadır.

Kategoriler

Astroloji Danışmanlıkları İçin Tıklayın👇

Kategoriler

Doğum Haritası Analizi ile Kaderinizin Kilidini Açın

Kapsamlı analiz, kişiselleştirilmiş iç görüler ve kendinizi keşfetme yolculuğunuzda uzman rehberliği. Doğum haritası analizinizi şimdi alın.