Kova Burcu
Astroloji Yorumcusu > Burçlar > Kova Burcu > 21 Ocak – 18 Şubat Hangi Burç? Kova Burcunun Özellikleri

21 Ocak – 18 Şubat Hangi Burç? Kova Burcunun Özellikleri

21 Ocak – 18 Şubat arası doğanlar kova burcudur. Kova Burcu astrolojiye göre elementler ve nitelikleri bakımından hava elementi olup sabit nitelikteki burçlar kategorisindedir. Kova burcunun yönetici gezegeni Uranüs’tür. Uranüs ani değişiklikleri, sürprizleri, özgürlüğü temsil etmektedir.

Kova burcunun özellikleri

Bu yüzden kova burçları sürprizleri, ani değişimleri sever. Görüp görebileceğiniz en özgür ruhlar doğum haritalarında kova burcu vurgusu yüksek ya da Uranüs gezegeni baskın kişilerden çıkar. Özgürlük onların kırmızı çizgisidir. Özgürlükleri için savaşmaktan hiç çekinmezler.

Kova burçları benden çok biz demeyi, bireysel anlayıştan çok kollektif anlayışı savunur. Kova burçları bu yüzden fazlasıyla arkadaş canlısıdır. Çevreleri çok kalabalıktır. Ancak ne kadar arkadaş canlısı olsalar da bu kalabalıklar içinde de yalnızlık hissedebilirler. Kova burçları bilgiyi paylaşmayı sever.Bu yüzden sürekli iletişim halinde olmak isterler. Toplumsal olaylara karşı hassastırlar. Toplumsal hakları savunma, mitingler, yürüyüşler gibi aktivist güruhlarda bulunmak onlara keyif verir ve faydalı hissettirir.

Kova burcu sembolü elindeki bir küpten diğer küpe su boşaltan bir erkekle simgelenmiştir.Bu sembolden anlaşılan arınma ve temizlenmedir. Kova burcu evrensel bilinci taşıyan bir zekaya ve arındırma yetisine sahiptir. Kova burçları hümanisttir. İnsanlığı simgeleyen burçtur. Kova burçları yeniliğe çok meraklıdır. İnsanlık adına yeni adımlar, keşifler genellikle kova burcundan çıkar. Kova burçları teknolojiye ve bilime düşkündür. Bu yüzden dahiler ve mucitlerin doğum haritalarında kova burcu vurgusu ya da Uranüs gezegeninin vurgusu yüksektir. Kova burçlarının hayal dünyaları fazla gelişmiştir. Bu yüzden bazen hayalperest yanlarından kaynaklı hayal kırıklıklarına uğrayabilirler. Kova burçları kendi zekalarının farkında olduğu icin çevrelerince zaman zaman egoist bulunabilirler.

Kova burçları aşk hayatlarında önce arkadaş olmak ister. Karşılarındaki kişide aradıkları en büyük kriter zekadır. Daha sonrasında hayatlarına alacakları insanın özgür alanına müdahale etmeyecek bi insan olması gerekir. Kova burçları aşklarını merkezi haline getirmek istemez. Fazla da samimiyetten ve ciddi ilişkiden uzak durmaya çalışır. Çünkü ilişkilerin küçükte olsa özgürlüklerini kısıtlama ihtimali onları ürkütür.

Kova burçları kariyer hayatlarında genellikle freelance çalışmak ister. Otorite figürleriyle çalışmak onların üretici ve özgün kimliklerini kısıtlar. Kova burçları teknoloji, tıp ve toplumsal hizmete yönelik alanlarda başarılı olurlar. Bilimsel çalışmalara yatkındırlar.
Medikal astrolojiye göre kova burçları insan vücudunda metabolizma sistemi ile ilişkilendirilmiştir.

Yorum yap

Kategoriler

Astroloji Danışmanlıkları İçin Tıklayın👇

Kategoriler

Doğum Haritası Analizi ile Kaderinizin Kilidini Açın

Kapsamlı analiz, kişiselleştirilmiş iç görüler ve kendinizi keşfetme yolculuğunuzda uzman rehberliği. Doğum haritası analizinizi şimdi alın.