22 Haziran - 22 Temmuz Hangi Burç? Yengeç Burcunun Özellikleri 2020
Astroloji Yorumcusu > Burçlar > Yengeç Burcu > 22 Haziran – 22 Temmuz Hangi Burç? Yengeç Burcunun Özellikleri 2020

22 Haziran – 22 Temmuz Hangi Burç? Yengeç Burcunun Özellikleri 2020

Yengeç burcu öncü burçlardan olup element olarakta su grubuna dahildir ve yönetici gezegeni Ay’dır. Doğum haritasında 4.evi simgeler. Ay, duygularımızı ifade ediş şeklimizdir. Aynı zamanda anneliktir, besleyiciliktir. Her iki buçuk günde bir gökyüzünde burç değiştirir. Bu yüzden dürtüseldir. Ay, kadınlardaki dişil enerjiyi de vurgular. Gökyüzünde 28 günde bir döngüsünü tamamlar ve kadınlar da 28 günde bir regl görmektedir. Ay’ın fazları olduğu gibi kadınlar da çok yönlüdür.

Yengeç Burcunun Özellikleri

Bu yüzden yengeç burcu denildiğinde ilk akla gelen duygudur, merhamettir. Yengeç burcu için aile her şeydir. Korumak kollamak yengeç burçlarının işidir. Bakmayın öyle duygusal göründüklerine öncü burçlardandır kendileri.

Bu kadar çok duygu besleyen bir burcun beklentileri de duygusaldır ve duygularının karşılığını alamadıklarını düşündüklerinde fazlasıyla hassaslaşabilirler. Aşırı ilgi ve alınganlıklar sonunda karşılarındaki kişilere bıkkınlık verme ihtimalleri yüksektir.Çocukluk anılarımız, hafızamız, bilinçaltı da yine yengeç burcu konularındandır. Örneğin bir yengeç kadınını küstürdüğünüzde bunu unutmaz diğer burçlara göre daha kindar gibi görünse de asıl sebebi hafızanın güçlü olmasından kaynaklıdır. Bu Yengeç’in sizinle barışabilmesi için öncelikle sizi beslediği yönü, bakıcılık, annelik her ne ise o yönünü size karşı törpüleyerek sizi cezalandırır. Korkularından, bağımlılıklarından uzak durmak için savunma mekanizması bu yöndedir.

Yengeç burcu medikal astrolojiye göre bulundukları şekle göre vücudumuzdaki kaburgalarla ilişkilendirilir. Aynı zamanda mide, pankreas, safra kesesi, göğüsler, rahim de yengeç burcunun yönettiği kısımlardır.

Yengeç burçları kariyer hayatlarında iş arkadaşlarını aileden biri gibi görebilir. Aile işlerini de sürdürmek konusunda başarılıdırlar. Doğum haritalarında 4.ev konularını temsil eden yengeç burcu gayrimenkul danışmanlığı, emlakçılık, müteahhitlik, iç mimarlık gibi alanlarda başarılı olurlar.

Kategoriler

Astroloji Danışmanlıkları İçin Tıklayın👇

Kategoriler

Büyük
İndirim
20%

Bütün astroloji danışmanlıklarında geçerli!