05F8CD76 FE4B 4114 9E9E A82AD1F478A0
Astroloji Yorumcusu > Uncategorized > Fatma Ananın Eli ve Betelgeuse Kraliyet Yıldızı

Fatma Ananın Eli ve Betelgeuse Kraliyet Yıldızı

Fatma Ananın Eli ve Betelgeuse Kraliyet Yıldızı

İkizler burcunun 28°45′ yer alan Betelgeuse Kraliyet yıldızı 18-19 Haziran boyunca Güneş ile kavuşum yaşıyor. Bu kıymetli zaman diliminin anlamını İslam tarihi ve Helen mitolojisi ile aydınlanıyor..
Astronomik olarak Betelgeuse , Orion takım yıldızında avcının sağ omzunda oturan gökyüzünün en parlak ikinci yıldızdır. Orion’un diğer ucunda Rigel yıldızı otururken, Orion’un kemeri, bazıları tarafından Gizadaki üç piramitle hizalanan Mintaka, Alnitak ve Alnilam adlı üç yıldız ile ilişkilendirilmiştir .

18 Haziran ve 19 Haziran gün boyunca kadınlara karşı yardımda cimrilikten özellikle sakının ! Bu iki gün içinde Kadınlardan yardım görebilirsiniz. Kim bilir belki de Güneş/Jüpiter olumlu açısının mükafatı size bir kadın vasıtasıyla gelir..

Bu yıldız ayrıca çeşitli Arap astrologlar tarafından Omuz, Al Mankib ; Al Dhira , Kol; ve Al Yad al Yamna ‘, Sağ El
şeklinde anlamlandırılmıştır.

Yad ül cevze Arapçada gizemli kadının eli demektir. Peki kim bu gizemli kadın?
Hz Fatıma annemizdir. Betelgeuse Yıldızı kadınlar vasıtasıyla gelen şansı, yardımı anlatır. Babası olan Hz Muhammed’in soyu kendisinden devam etmiştir. Müşrikler ebter yani “soyu kesik” diye Efendimize karşı çirkin söylemlerde bulunurken, Yüce Allah “Kevser” suresini bu olayın üzerine indirmiştir. Aslında bu olayla Hz Fatıma annemizi de soyun devamı için Rabbimiz yardımcı kılmıştır. Peygamber Efendimiz (s.a.v) şöyle buyurmuştur:

”Kızım Fatıma alemdeki kadınların en üstünüdür, bedenimin bir parçasıdır, gözümün nurudur, kalbimin meyvesidir, bedenimdeki ruhumdur,insan şeklinde bir huridir. İbadet mihrabında ayağa kalktığı zaman yıldızlar yeryüzündekilere nur saçtığı gibi onun nuru da gökteki meleklere nur saçar.”

Bu yüzden bu iki günde kaşıklardan dua almak çok önemlidir.

Anaretik derecede yer alan bu yıldız ikizler burcundadır. Zodyakta İkizler, ruhsal beden yoluyla ruhtan gelen dürtülerin aktarım aracı olan eterik bedenle ilişkisi nedeniyle iç iletişimi yönetir. Bu nedenle, İkizler’in ifade ettiği biçimsizlik kalitesi, onu telepatik iletişim ve genel olarak içsel çalışmaya çok uygun bir burç haline getirir.
Ezoterik olaraksa Venüs ikizler burcunda yücelir.
Dualarınız semada yankılansın..

Kategoriler

Astroloji Danışmanlıkları İçin Tıklayın👇

Kategoriler

Doğum Haritası Analizi ile Kaderinizin Kilidini Açın

Kapsamlı analiz, kişiselleştirilmiş iç görüler ve kendinizi keşfetme yolculuğunuzda uzman rehberliği. Doğum haritası analizinizi şimdi alın.